За надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках НСЗУ вже виплатила медичним закладам понад 330, 9 млн грн. Це - 24,5 % від загальної суми за п’ятьма пріоритетними послугами.
В Україні щороку передчасно народжується близько 20 тисяч немовлят, тобто кожен 15-й новонароджений. На їхнє виходжування та подальшу реабілітацію необхідно дуже багато коштів. Раніше, щоб врятувати життя такого немовляти батьки, майже усі препарати змушені купувати за власний кошт, в середньому - близько 70 тисяч гривень.
Із впровадження з 1 квітня Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує безоплатну медичну допомогу, у повному обсязі. Ця допомогу визначена пріоритетною послугою. Вона є безоплатною для родини, а за порятунок такого немовляти медичний заклад отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом. Тариф на надання неонатальної допомоги становить від 26 тис. грн до 98 500 тис. грн.
Медична допомога у складних неонатальних випадках залишиться пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році.
У наступному році НСЗУ пропонує збільшити середньозважений тариф на надання такої допомоги до 53,5 тис грн, при цьому тариф за виходжування новонароджених з масою тіла до 1500 г сягатиме 140 тис. грн. Однак це буде можливим за умови виділення на Програму медичних гарантій 255 млрд грн.
Якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, дитячої інвалідизації та розвиток хронічних захворювань. Безоплатна медична допомога з перших хвилин життя передчасно народженого малюка істотно знижує фінансове навантаження на родину.
У 2020 році договори з НСЗУ на надання послуги «Медична допомога у складних неонатальних випадках» уклав 121 заклад охорони здоров’я. На загальну суму 1,19 млрд грн.
За надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках НСЗУ вже виплатила медичним закладам понад 330, 9 млн грн. Це становить 24,5 % від загальної суми за п’ятьма пріоритетними послугами Програми медичних гарантій.
За другий квартал цього року вже 8 718 передчасно народжених малюків безоплатно проліковано за пакетом “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”.
У безоплатний пакет допомоги при неонатальній допомозі включено: надання медичних послуг на всіх етапах, лікування в закладі, медикаментозна терапія та хірургічні втручання, догляд за передчасно народженими та/або хворими дітьми з або без переведення до відділення інтенсивної терапії, проведення неінвазивної та інвазивної штучної вентиляції легень, виходжування новонароджених після перебування у відділенні/палаті інтенсивної терапії, цілодобове повне або часткове парентеральне харчування, цілодобове лабораторне, рентгенологічне та ультразвукове обстеження та аудіологічний, офтальмологічний та метаболічний скринінги дітей.
При цьому, дороговартісні препарати для передчасно народжених діток перинатальні центри отримують додатково централізовано за держзакупівлями (легеневі сурфактанти та кофеїна цитрат).
Також, за потреби, такі немовлята отримують і медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я сплачує за окремим пакетом.