Учасники Робочої групи обговорили та прийняли пропозиції щодо безперервного моніторингу стану пацієнтів відповідно до галузевих стандартів, необхідного переліку лабораторного обстеження у цілодобовому режимі, медичної реабілітації пацієнтів.
У Національній службі здоров’я України тривають засідання Робочих груп медичних експертів до Проєкту специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій у 2021 році. Відбулося друге засідання Робочої групи за напрямом «Гострий інфаркт міокарда».
Науковці, лікарі-кардіологи, лікарі-кардіохірурги, керівники серцево-судинних центрів з різних областей країни обговорили пропозиції до пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Серед членів Робочої групи - головний лікар Науково практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Володимир Жовнір, директор Вінницького центр серцево-судинної патології Ігор Данильчук, провідний науковий співробітник відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Інституту кардіології ім.акад.Стражеска Максим Соколов, провідний науковий співробітник Центру лікування патології міокарда та трансплантації серця Інститут ім.Амосова Валентина Шаповалова та інші.
Фахівці прийняли пропозиції, що стосуються безперервного моніторингу стану пацієнтів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, необхідного переліку лабораторного обстеження у цілодобовому режимі, інструментальних досліджень, медичної реабілітації з моменту початку стаціонарного лікування та переведення пацієнтів до відділення (центру) реабілітації або кардіологічного відділення для продовження надання послуг з медичної реабілітації, проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей, відповідно до клінічної ситуації та інші.
Голова Робочої групи за напрямом лікування гострого інфаркту міокарда кандидат медичних наук Світлана Дудник: “НСЗУ вважає важливими всі пропозиції медичних експертів. Вони віддзеркалюють різні точки зору, різні підходи до надання медичної допомоги, проблеми, з якими стикаються лікарі, залежно від рівня закладу охорони здоров’я.
Також орієнтуємося на чинну нормативно-правову базу й вітчизняні галузеві стандарти, також вивчаємо світовий досвід, кращі практики з доведеною ефективністю, оскільки українську медицина має виходити на вищий рівень. При цьому НСЗУ враховує можливості вітчизняної системи охорони здоров’я, стан її ресурсного забезпечення за різними видами надання медичної допомоги.
Для НСЗУ важливо системно підійти до напрацювання специфікацій, оскільки субстандартна медична допомога призведе до значних фінансових втрат для системи охорони здоров’я й колосальних збитків для економіки держави для подолання наслідків неякісного лікування. Тобто ми маємо уникнути принципу «гроші на вітер”.
Експертні медичні групи працюють за підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я”.
Довідка.
У Національній службі здоров’я України протягом двох місяців триватимуть засідання Робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, які надаються за Програмою медичних гарантій у 2021 році.
У складі Робочих груп - лікарі, представники МОЗ, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом, 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.
Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.
У Програмі медичних гарантій-2021 – 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у поточному році. Це такі пакети, як “Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”, “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”, “Ведення вагітності в амбулаторних умовах, “Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах”, “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”, “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я”.