З 1 жовтня НСЗУ адмініструватиме програми реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету та реімбурсацію ліків для психічного здоров’я.
З 1 жовтня НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Відповідну постанову Уряд ухвалив 28 липня
https://bit.ly/2Wl4ecy. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з програмою “Доступні ліки”. Пацієнти із цукровим діабетом, які потребують інсуліну, зможуть обирати будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів, щоб отримувати інсулін за електронним рецептом у найближчій для себе аптеці. А НСЗУ відшкодовуватиме аптекам вартість цих препаратів.
З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн грн. Питання реімбурсації інсулінів – це спільна відповідальність держави, лікарської спільноти, а також аптечного та фармацевтичного бізнесу.
Також з 1 жовтня передбачено ще одне важливе нововведення - реімбурсація ліків для психічного здоров’я. Програма “Доступні ліки” буде розширена і пацієнти з розладами психіки та поведінки зможуть отримувати ліки безоплатно або незначною доплатою за електронним рецептом. Перелік міжнародних непатентованих назв, які підлягатимуть реімбурсації, вказано у Постанові №133 від 15 лютого 2021 року.
У понеділок, 6 вересня 2021 року у Києві відбудеться форум «Реімбурсація-2021», присвячений впровадженню реімбурсації лікарських засобів для пацієнтів із цукровим та нецукровим діабетом, а також для психічного здоров’я на амбулаторному рівні за Програмою медичних гарантій.
На заході обговорюватимуться такі теми:
- реімбурсація ліків у Програмі медичних гарантій та її роль у досягненні універсального покриття медичними послугами;
- стратегія розвитку програми;
- хід реалізація програми реімбурсації у регіонах, роль та відповідальність місцевої влади:
- реімбурсація інсулінів та ліків для психічного здоров'я під адмініструванням НСЗУ - принципи та правила;
- електронні плани лікування, е-рецепти для пацієнтів з інсулінозалежним діабетом та розладами психіки та поведінки.
У форумі прийматимуть участь:
- Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування;
- Олександр Комаріда, заступник міністра охорони здоров’я України;
- Ребекка Енн Коулер, директор проекту SAFEMed;
- Дмитро Самофалов, т.в.о. голови НСЗУ;
- Тетяна Бойко, заступниця голови НСЗУ;
- Анна Фенчак, заступниця Голови НСЗУ.
Форум організовано за підтримки Проекту USAID "Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців" (SAFEMed)" для представників виробників лікарських засобів, аптек, дистриб'юторів, керівники регіональних департаментів охорони здоров’я, громадських організацій, сімейних лікарів, лікарів-ендокринологів та психіатрів.
Реєстрація учасників за посиланням.