Національна служба здоров’я виплатила минулого року медичним закладам Львівської області понад 6,2 млрд грн. Фінансування зросло - з 2,2 млрд грн до 5,3 млрд грн.
У Львівській ОДА відбулася робоча нарада щодо впровадження з 1 квітня 2021 року Програми медичних гарантій. Керівництво обласних і міських адміністрацій та Національної служби здоров’я України обговорили питання стану мережі медичних закладів у регіону, результати реалізації Програми медичних гарантій у 2020 році та питання щодо трансформації фінансування системи охорони здоров’я в майбутньому.
У ході заходу учасникам презентували нову Програму медичних гарантій, що стартуватиме з 1 квітня цього року.
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький: ”Із впровадженням Програми медичних гарантій в Україні гроші дійсно пішли за пацієнтом. І це - основний елемент реформи. Ми вдячні НСЗУ за відкритість. Ми обговорили питання з надання якісної медичної допомоги на Львівщині у регіоні. Були й дискусії, зокрема, щодо модернізації лікарняної мережі, фінансування служби крові та інших галузей”.
Очільник НСЗУ Андрій Віленський: “Львівщина є одним з лідерів серед регіонів країни щодо реформування фінансування охорони здоров’я. На сьогодні на Львівщині 2,1 млн пацієнтів уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем-терапевтом, або педіатром. Це - один з найвищих показників в Україні, 86% населення області.
Торік НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я Львівщини за договорами 6,2 млрд грн. Фінансування зросло, порівняно з 2019 роком з 2,2 млрд грн до 5,3 млрд грн, якщо не рахувати “ковідні” пакети. Це - значні кошти і ми бачимо, що вони йдуть на розвиток медичних закладів, лікарень і, насамперед, на користь нашим пацієнтам, які отримують вищий рівень медичної допомоги.
Ми бачимо, що реформа фінансування охорони здоров’я працює. І ми готові співпрацювати з Львівською ОДА стосовно розв’язання питань з фінансування закладів охорони здоров’я, відповіді на коронавірусну хворобу та інших питаннях, які забезпечать здоров’я населення всього регіону".