Львівська область - на третьому місці серед регіонів країни за сумою виплат від НСЗУ. За квітень-серпень 104 заклади спеціалізованої та екстреної медичної допомоги регіону отримали - понад 1.7 млрд грн.
Західний міжрегіональний департамент опікується 476 спеціалізованими закладами охорони здоров’я восьми областей у Львівській, Рівненській, Волинській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій.
За квітень-серпень 476 медичних закладів (з них - 8 центрів екстреної медичної допомоги) спеціалізовані та центри екстреної медичної допомоги цих областей отримали від НСЗУ вже понад 7,2 млрд грн. З них, спеціалізовані заклади - понад 6,4 млрд грн, центри екстреної медичної допомоги - понад 797 млн грн.
Львівська область - на третьому місці серед регіонів країни за сумою виплат від НСЗУ. За квітень-серпень 104 заклади спеціалізованої та екстреної медичної допомоги регіону отримали - понад 1.7 млрд грн.
За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього, 362 медичні заклади цих регіонів, отримали понад 1,5 млрд грн.
Загалом, Івано-Франківська та Львівська область є лідерами щодо отриманих від НСЗУ коштів за надання медичної допомоги хворим допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на ньогo. Івано-Франківщина отримала понад 278 млн грн, Львівщина - понад 269 млн грн.
Найбільша кількість лікарень, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, розташовано на Івано-Франківщині - 14, на загальну суму - 21,7
млн грн.
Також Львівщина є лідером серед цих регіонів (і на четвертому місці серед областей країни) за веденням електронних медичних записів в ЕСОЗ загалом створено понад 2,69 млн е-медзаписів, а також за кількістю створено е-направлень - майже 568 тисяч.
Аптечні заклади Львівщини, серед регіонів країни, отримали найбільше коштів у рамках програми реімбурсації “Доступні ліки” - понад 78,4 млн грн.
Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця: “П’ять місяців з початку змін у спеціалізованій медичній допомозі - це дуже короткий термін. Але уже зроблено дуже багато - гроші за пацієнтом пішли в усі районні, міські та обласні лікарні. Звісно, усім нам хотілося б, щоб зміни відбувалися швидше та помітніше і для пацієнтів, і для лікарів. Але прогрес - це не питання швидкості, а питання напрямку. І ми взяли правильний напрямок і рухаємося далі. Попри проблеми та складнощі. Нам випала можливість змінити нашу країну. І ми повинні цією можливістю скористатися”.
Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко: “Зміни у медицині відбуваються в інтересах пацієнта. Пацієнт отримав перелік послуг, які може отримати дійсно безоплатно. Реформа дозволила обирати пацієнту найкращий заклад та найкращого лікаря. Не існує прив’язки до прописки вже й на вторинній ланці. Для цього необхідно лише електронне направлення. Зокрема, у Львівській області виписано понад 567 тисяч електронних направлень, половина виконано. Наступного року право пацієнта на вільний вибір збережено”.
Директор КНП “Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня” Андрій Артимович: “На рівні спеціалізованої медицини створюється конкурентне середовище. Медичний заклад повинен стати своєрідним супермаркетом здоров’я. Пацієнт хоче отримати якісні медичні послуги в одному місці. Наш заклад практично єдиний в Україні, який повністю зберіг усю вертикаль медичної допомоги для дітей. Починаючи від первинної мережі до третинної. Тому ми уклали з НСЗУ договори на велику кількість пакетів. Зокрема, на надання реабілітаційних послуг. До нас на реабілітацію приїжджають пацієнти з 10 областей. Це стало можливим завдяки реформі. Ми надаємо багато послуг і отримуємо достатнє фінансування, аби обстежувати на лікувати наших пацієнтів, а також підвищити зарплату лікарям та медичним сестрам. І це стало можливо завдяки реформі.”
Директор КНП Стрийської районної ради «Стрийська центральна районна лікарня» Олексій Ігнатов: “П’ять місяців працюємо за договором з НСЗУ. Це достатньо, щоб накопичити базу для аналізу. Зміни є революційними. Особливо вони відчутні для пацієнтів з інсультами та інфарктами. У нас з ними працює мультидисциплінарна команда. Від виклику швидкої до діагностики на комп’ютерному томографі медичні послуги таким пацієнтам надається за уніфікованим протоколом та безоплатно. У лікарні взагалі скасовано поняття “благодійних внесків”. Завдяки фінансуванню через НСЗУ, заклади отримують більше коштів, ніж раніше за субвенцією і цього достатньо, аби надати якісну допомогу пацієнту”.