Національна служба здоров’я України законтрактувала 1697 надавачів первинної меддопомоги. Це - на 231 більше, ніж було на кінець минулого року.
Медична допомога на рівні первинної ланки у системі охорони здоров’я України набула важливого значення. Українці звертаються до свого лікаря при раптових чи хронічних захворюваннях, при необхідності отримати консультацію, щеплення, електронний рецепт на “Доступні ліки” чи електронне направлення. Телефонують при підозрі на коронавірус та тримають з ним зв’язок під час домашнього лікування з підтвердженим COVID-19.
На сьогодні сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали 30 млн 777 тисяч українців. За останні три місяці близько півмільйона українців обрали свого лікаря.
За час пандемії, починаючи з березня 2020 року по кінець жовтня, до роботи на первинній ланці долучились 1 411 нових лікарів. За даними електронної системи охорони здоров’я зареєстровано майже 24 тис лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Національна служба здоров’я України законтрактувала 1697 надавачів первинної меддопомоги. Це - на 231 більше, ніж було на кінець минулого року. Серед закладів, що вперше уклали договори з НСЗУ, 75 % є приватними або лікарями-ФОП.
Заклади первинної медичної допомоги залучені до тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19, яке здійснюють мобільні бригади. У понад 600 медзакладах первинки працює близько 1 400 мобільних бригади. Вони виїжджають за направленням лікарів до пацієнтів з підозрою на COVID-19, щоб взяти у них матеріал для проведення тестування методом ПЛР.
Лише за вересень ці бригади зробили понад 278 тис заборів для проведення тестувань методом ПЛР. Середня завантаженість однієї бригади у вересні складала 192 забори на бригаду.
Національна служба здоров’я робить усе можливе для розвитку та зміцнення первинної ланки медичної допомоги. У 2021 році НСЗУ ініціює збільшення базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта, з яким підписана декларація до 710 грн. Цього вдасться досягнути за умови, що бюджет Програми медичних гарантій становитиме 225 млрд грн.
У наступному році НСЗУ пропонує запровадити індикатори якості - від 2,5 % до 5 % доплати закладам ПМД за виконання умов договору. Це додаткові кошти, які центри первинної медичної допомоги зможуть отримати до капітаційної ставки. Якщо заклади не досягнуть поставлених індикаторів якості, штрафувати їх не будуть.