На Міжнародному форумі “Корея-Україна” обговорили глобальні проблеми через поширення у світі коронавірусної хвороби.
Досвід Республіки Корея та України у реформуванні медичних систем, питання забезпечення cправедливого, рівного доступу до медицини та забезпечення якісних медичних послуг, взаємодія з приватними компаніями, а також роль держави у боротьбі з пандемією COVID-19, - ці та інш теми обговорювали під час Міжнародного форуму “Корея-Україна”.
У вітальному слові Посол Республіки Корея в Україні Кім Хьонг Те наголосив, що Корея визначила Україну пріоритетною країною для надання технічної допомоги впродовж наступних п’яти років.
“Країни світу проходять складне випробування через пандемію COVID-19. Ми живемо в епоху глобальної спільноти. Єдиний спосіб подолати пандемію коронавірусу залежить від того, чи буде світова спільнота злагоджено співпрацювати, підтримувати один одного. Корея та Україна, спираючись на міцні відносини, тісно співпрацюють заради подолання епідемії коронавірусу. Зокрема, ми спільно працюємо над розробкою вакцини”, - сказав пан Кім Хьонг Те.
Пан Посол також підкреслив, що уряд Кореї має намір і надалі сприяти реалізації національних реформ в Україні.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що система охорони здоров’я України підійшла до третього етапу медичної реформи.
“Ми будемо розвивати мережу та інфраструктуру. 2022 рік буде роком формування госпітальної мережі на рівні областей. Щоб кожен заклад мав свій функціонал у госпітальній мережі. Ми повинні досягти універсального доступу населення до послуг у сфері охорони здоров’я.
За два роки плануємо повне технічне переоснащення закладів охорони здоров’я. Маємо чітку стратегію та розуміння”, - сказав Віктор Ляшко.
У свою чергу очільниця Національної служби здоров’я України Наталія Гусак наголосила, що Програма медичних гарантій виявила свою універсальність, гнучкість та ефективність у протидії пандемії COVID-19.
“В Україні поширення коронавірусної хвороби збіглося зі стрімкими процесами трансформування фінансування охорони здоров’я. З впровадженням першої в Україні Програми медичних гарантій. Це стало стало викликом. Але, водночас, і можливістю показати ефективність нового підходу у фінансуванні.
Ми прагнемо захистити українців від глобальної епідемічної небезпеки. Поліпшити доступ до якісного безоплатного лікування, яке гарантує держава. У Програмі медичних гарантій-2021 передбачений окремий пакет вакцинації проти COVID-19. Бюджет на вакцинацію становить 1,5 млрд грн. Понад 1200 медичних закладів мають договори з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. Загалом Національна служба здоров’я виплатила понад 550 млн грн закладам за проведену вакцинацію.
Щодо стаціонарної медичної допомоги при COVID-19, то вона також є безоплатною для пацієнтів. НСЗУ підписує договори з медзакладами, які включені у перелік визначених для госпіталізації, та відповідають вимогам. За надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19, у рамках Програми медичних гарантій, Національна служба здоров’я виплатил 585 медичним закладам понад 6,6 млрд грн”, - зазначила Наталія Гусак на форумі.