gov.ua
Державні сайти України
//

Національна служба здоров'я України

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Людям із порушенням зору
ua
En
in English

Згідно з положенням про Національну службу здоров’я України, НСЗУ укладає, змінює та припиняє договори про медичне обслуговування населення та договори про реімбурсацію в межах урядової програми «Доступні ліки». Національна служба здоров’я України запроваджує нові, прозорі та єдині для всіх правила фінансування системи охорони здоров'я України:

—  Пацієнти отримують гарантований державою безоплатний пакет медичних послуг та лікарських засобів.
—  Єдиним замовником та платником за програмою медичних гарантій є НСЗУ.
—  Ми гарантуємо ефективне та цільове використання державних коштів за принципом оплати якісно наданих послуг, а не утримання закладів.
—  Застосовуємо прозорі методи фінансування на основі капітаційної ставки, оплати за послугу та випадок госпіталізації та ін.
—  Ми ЗА конкуренцію та рівність надавачів послуг державної та приватної форм власності.
—  Забезпечуємо прозорість завдяки функціонуванню Електронної системи охорони здоров'я та публікації всіх звітів на сайті НСЗУ. Укласти договір з НСЗУ можуть, як комунальні, так і приватні медичні заклади. Для того, аби почати співпрацювати за договором з НСЗУ, медичний заклад повинен:

—  автономізуватися (обов’язкова умова для державних закладів);
—  приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я;
—  мати необхідне оснащення;
—  подати заяву до НСЗУ ;  
—  підписати договір.
 
У 2019 році відбудуться наступні етапи трансформації системи охорони здоров’я, які передбачають укладення договорів із медичними та аптечними закладами:
— перехід урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» в адміністрування НСЗУ і укладення договорів з аптечними закладами;
—  початок підготовчого етапу програми «Безкоштовна діагностика» з 1 липня 2019 року;  
—  старт «пілоту» реформування вторинної ланки медицини у Полтавській області з 1 квітня 2019 року та укладення договорів із медзакладами області, що надають стаціонарну медичну допомогу.  
 
Співпраця з Національною службою здоров’я відкриває закладам нові можливості для розвитку. Трансформація системи охорони здоров’я в цілому повертає її обличчям до людей. Лікарі отримують гідну оплату праці, пацієнти – якісні послуги, сервіс та піклування.