Заступниця Голови Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко взяла участь у ХІV з'їзді онкологів та радіологів України. У заході також брали участь представники Міністерства охорони здоров'я України, ДП “Медичні закупівлі УКраїни”, ДП "Державний експертний центр МОЗ України", Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також представники медичних закладів у сфері онкології.
В рамках масштабного Конгресу онкологів та радіологів відбулась низка заходів, на яких говорили про затвердження Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року, про роль пацієнтських організацій в системі онкологічної допомоги та про можливості співпраці між ГО та центральними органами виконавчої влади.
Заступниця Голови НСЗУ Тетяна Бойко детальніше розповіла про:
✔ Виявлення та лікування онкозахворювань у Програмі медичних гарантій. У 2021 році на цей напрям закладено понад 5 млрд грн.
✔ 6 пріоритетних пакетів Програми медичної допомоги з ранньої діагностики онкозахворювання.
✔ 3 пакети медичної допомоги пацієнтам з онкологічними хворобами - “Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”, “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах” та “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.
✔ Динаміку збільшення тарифів на лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями у 2020-2021 роках та планах на 2022 рік.
✔ Розвиток напрямів онкологічної допомоги у Програмі медичних гарантій, починаючи з 2020 року.
“Серед причин смертності онкологічні захворювання посідають в Україні друге місце. Тому у протидії раку потрібно застосовувати комплексний підхід. Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року - важливий крок для того, щоб об’єднати зусилля потужних державних інституцій і медичних закладів, лікарів і науковців, викладачів вишів, медичних працівників первинної і спеціалізованої ланок. Національна служба здоров’я України також активно працює у цьому напрямі, впроваджуючи Програму медичних гарантій. Бюджет Програми медичних гарантій кожного року зростає. Завдяки цьому ми крок за кроком розвиваємо напрями онкологічної допомоги. Наприклад, у 2021 році, запроваджено новий пакет з лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями та збільшені тарифи на лікування пацієнтів. Загалом за Програмою медичних гарантій-2021, з 1 квітня, безоплатну медичну допомогу отримали понад 88 тисяч пацієнтів із онкологічними захворюваннями. За надання цього виду допомоги НСЗУ виплатила медичним закладам понад 1,6 млрд грн протягом квітня-вересня 2021 року”, - зазначила Тетяна Бойко.