Найбільше коштів у минулому році отримали заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу - понад 50 млрд грн. Майже 6 мільярдів – центри екстреної допомоги.
Річний звіт містить інформацію про впровадження Програми медичних гарантій, позитивні зміни для пацієнтів, вплив процесів трансформації на медичний ринок праці. У звіті є інформація стосовно співпраці команди Національної служби здоров’я з міжнародними партнерами, пацієнтськими організаціями, місцевою владою та лікарською спільнотою. В окремому розділі можна знайти інформацію стосовно розвитку електронної системи охорони здоров’я та переваг електронних інструментів.
А тепер трохи цифр, які свідчать про успішні результати впровадження Програми медичних гарантій у повному обсязі.
Станом на грудень 2020 року, Національна служба здоров’я України уклала понад 5,5 тисяч договорів з трьома тисячами ста сімнадцятьма надавачами медичної допомоги. Це - не враховуючи договорів стосовно COVID-19.
Загалом, 1 702 заклади первинної медичної допомоги отримали від НСЗУ понад 18 мільярдів гривень. 1 432 надавачі мали договір на надання амбулаторних послуг загального профілю і отримали від НСЗУ понад 6 мільярдів 600 мільйонів гривень.
Щодо протидії пандемії COVID-19, на кінець 2020 року НСЗУ уклала договори з 1 317 закладами на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою або з підозрою на неї. Та виплатила їм понад 19 мільярдів гривень. Загалом впродовж квітня-грудня 2020 року НСЗУ заплатила за понад 254 тис госпіталізацій пацієнтів з COVID. Стаціонарне лікування COVID-19 здійснювали дві тисячі вісімсот шістдесят дві медичні команди. Також у протидії ковіду було задіяно тисяча шістсот сорок три мобільні бригади. Вони здійснили понад 2 мільйони 300 тисяч тестувань щодо наявності COVID-19.
Загалом, за Програмою медичних гарантій у 2020 році НСЗУ виплатила надавачам медичної допомоги майже 74 мільярди 400 мільйонів грн. З них, комунальним закладам - понад 73 мільярди гривень, понад 401 мільйон гривень приватним закладам і майже 225 мільйонів лікарям-ФОП. Найбільше коштів у минулому році отримали заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу - понад 50 млрд грн. Майже 6 мільярдів – центри екстреної допомоги.
У 2020 році надано понад 500 тисяч пріоритетних послуг. За надані пріоритетні послуги НСЗУ виплатила закладам понад 4 мільярди 200 мільйонів грн.
Уся ця статистика є достовірною, оскільки базується на даних з електронної системи охорони здоров’я. У 2020 році лікарі виписала 20 млн електронних направлень. Найвищий відсоток направлень — на консультацію до вузькопрофільного спеціаліста. Найчастіше пацієнти зверталися до неврологів — 952 тисячі пацієнтів та офтальмологів — 779 тисяч пацієнтів
Торік майже 1,9 млн пацієнтів отримали «Доступні ліки». Станом на 31 грудня минулого року, у програмі брали участь 8 143 аптек та аптечних пунктів. НСЗУ виплатила аптечним закладам-партнерам понад 940 мільйонів грн. Загалом, кількість погашених електронних рецептів у минулому році - понад 11 мільйонів 700 тисяч
Детальну інформацію щодо впровадження Програми медичних гарантій у 2020 році є в нашому річному звіті, який оприлюднений на сайті НСЗУ у вкладці “Е-дані”. Це відкриті для кожного дані. Ми готові звітувати за кожну гривню платників податків, яку спрямовано на реалізацію Програми медичних гарантій в інтересах пацієнтів.