Найбільше пропозицій подали заклади Дніпропетровщини - 836 та Львівщини - 617. Національна служба здоров’я отримала пропозиції вже від 80 приватних спеціалізованих закладів.
Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення за усіма пакетами медичних послуг, договір на які почне діяти з 1 квітня 2021 року. Та продовжує приймати пропозиції за усіма цими напрямами. Подати пропозицію заклади можуть у чітко визначений термін, який вказаний в оголошенні до кожного із пакетів послуг. За усіма напрямами термін прийому пропозицій подовжили до 24 березня. Після закінчення цього терміну пропозиції прийматися не будуть.
Станом на 17 годину 16 березня 2021 року, 1771 спеціалізований медзаклад подав 10 306 пропозицій. НСЗУ отримала пропозиції, зокрема, від 80 приватних спеціалізованих закладів та 13 лікарів-ФОП. Національна служба здоров’я уже перевірила 7 тисяч пропозицій, з них підтвердила 2531.
А 3973 пропозиції подані повторно після перевірки НСЗУ та виправлення неточностей. Найбільше пропозицій подали заклади Дніпропетровської області - 836, та Львівської - 617.
Найбільше пропозицій заклади подали на пакет медичної допомоги в амбулаторних умовах - 76% надавачів та на пакет стаціонарної допомоги без хірургічних операцій - 51%.
Щодо первинної медичної допомоги, свої пропозиції подали 1784 заклади. З них 460 лікарів-ФОП та 186 приватних закладів. Для порівняння, наразі договір з НСЗУ на надання первинної медичної допомоги мають 1696 закладів.
На підставі пропозиції НСЗУ перевіряє, чи суб’єкти господарювання відповідають вимогам оголошення і за результатами перевірки надсилає проєкт договору або повертає пропозицію на доопрацювання.
Договір укладається в електронній формі на користь третіх осіб - пацієнтів. Після підписання договору всіма сторонами, він набуває чинності та оприлюднюється на сайті НСЗУ.
У Програмі медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, в тому числі пакет вакцинації від COVID-19. Три пакети медичних послуг нові, ще п’ять - виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг. Пакети медичних послуг перитонеального діалізу та надання допомоги мобільними психіатричними бригадами почнуть діяти з 1 липня, тому оголошення про укладення договорів за цими напрямами буде відкрито пізніше. А пакет інфекційної готовності до реагування на епідемії вступить в силу після відміни карантину.
Для пацієнтів таке розширення Програми медичних гарантій означатиме зручніший та зрозумілий маршрут за цими послугами. А для медичних закладів - можливість надавати більш комплексну допомогу пацієнтам та отримати за це більше коштів.
Бюджет Програми медичних гарантій 2021 становить 123,5 млрд грн. Така сума визначена у законі “Про Державний бюджет України у 2021 році”.
Гарантовані пакет медичних послуг є інструментом прозорої раціоналізації та пріоритезації коштів в системі охорони здоров’я. Вони допомагають зробити правила роботи системи зрозумілими як для лікарів, так і для пацієнтів.