“Борись за себе, підтримуй інших - приборкай діабет!” - під таким гаслом у Харкові відбувся ІІІ-й форум "Жити з Діа". До заходу долучилися учасники з усіх областей України, а також із зарубіжних країн.
Під час форуму учасники дізналися про перші результати оновленої програми забезпечення інсулінами, зміни, які відбулися для пацієнтів із цукровим діабетом. Обговорили впровадження нових правил забезпечення українців інсулінами і можливості розширення підтримки людей з діабетом, проблеми адаптації дітей до життя з цукровим діабетом тощо. А лікарі-ендокринологи розповіли про розвиток інсулінотерапії в сучасному світі та використання новітніх технологій для введення інсуліну.
До кінця року на нову програму реімбурсації інсулінів закладено 654,9 млн грн. Цієї суми достатньо, щоб забезпечити всіх інсулінозалежних пацієнтів. Кошти за відпущені інсуліни аптеки отримають напряму без участі місцевих органів влади.
Про це у своєму виступі розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
«Інсуліни стали доступнішими. З 1 жовтня препарати інсуліну увійшли у програму реімбурсації. За перші два тижні понад 25 тисяч пацієнтів із цукровим діабетом отримали необхідні препарати безоплатно або з доплатою в аптеках, які мають договір з НСЗУ. В програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. 47 препаратів інсуліну - повністю безоплатні”, - наголосила Вікторія Мілютіна.
Вона підкреслила, що “стара” система забезпечення інсулінами мала низку недоліків. Пацієнт не міг бути певен, що отримає інсулін вчасно. Адже розміру субвенції на інсуліни не вистачало, щоб забезпечити 100% потреб пацієнтів з цукровим діабетом справедливо. Місцевим органам влади доводилося дофінансовувати програму, на що спроможні були не всі громади. Як наслідок часто пацієнти були змушені приймати менші дози інсуліну, ніж призначав лікар, або й взагалі пропускати їх.
“В Україні не вистачало аптек, які відпускали інсуліни. Мережа розширилася завдяки укладанню договорів між аптекою і НСЗУ. Кількість місць відпуску інсулінів в Україні зросло у чотири рази. Інсуліни можна отримати у 6 100 аптек і аптечних пунктах. Найбільша кількість аптек та аптечних пунктів приєдналася до реімбурсації інсулінів у Дніпропетровській області - 594 аптеки, у Харківській - 576 аптек та у Львівській області - 445 аптек.
Загалом, за два тижні аптеки погасили 37 тисяч 198 електронних рецептів на інсуліни.
Найбільше рецептів на інсуліни погасили аптеки в Дніпропетровській області - 3 716, в Харківській - 3 483 і у Львівській - 2 305”, - сказала Вікторія МІлютіна.