У межах госпіталізації заклад має забезпечити пацієнта необхідними лабораторними та інструментальними дослідженнями, медичними виробами та витратними матеріалами.
У Національній службі здоров’я України відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів за напрямом “Терапія”. Обговорення стосувалося внесення нових вимог до закладів, що укладатимуть договори за пакетами “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” та “Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”.
Серед експертів Робочої групи - завідувачка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1, основ біоетики та біобезпеки Харківського НМУ професор Тетяна Ащеулова, завідувач кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою Української медичної стоматологічної академії професор Михайло Дельва, декан педіатричного факультету НМАПО ім.Шупика професор Марина Маменко, директор Сумського обласного кардіологічного диспансеру Ігор Марцовенко, директорка Інституту охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН Олена Носова, завідувачка відділу клінічної ендокринології Інституту проблем ендокринної патології ім.Данилевського професор Оксана Хижняк та інші.
Члени Робочої групи з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг прийняли низку пропозицій. Вони стосуються додаткових лабораторних досліджень (зокрема, щодо виявлення ацетону у сечі), змін до наявності необхідного обладнання, кадрових вимог до забезпечення закладу медичними працівниками тощо.
Голова Робочої групи за напрямом “Терапія” кандидат медичних наук Світлана Дудник: “ Протягом стаціонарного лікування заклад має забезпечити пацієнта необхідними лабораторними та інструментальними дослідженнями, медичними виробами, витратними матеріалами. Пацієнт не має сплачувати за те, за що вже заплатила держава. Одними з головних цілей Програми медичних гарантій у 2021 році є наближення медичної допомоги до пацієнта та підвищення якості її надання. Тож, у жодному разі, не маємо знижувати вимоги до медичних закладів. Ми поважаємо думку наших медичних експертів і враховуємо їхні пропозиції”.
Експертні медичні групи працюють за підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».
Довідка. У Національній службі здоров’я України протягом двох місяців тривають засідання Робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розробляють проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2021 році.
У складі Робочих груп - лікарі, представники МОЗ, НАМН, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом, 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.
Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.
У Програмі медичних гарантій-2021 – 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у поточному році. Це такі пакети, як “Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”, “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”, “Ведення вагітності в амбулаторних умовах, “Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах”, “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”, “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я”.